Jasna Góra

czas trwania:
2 dni (05.10-06.10.2024)

lokalizacja:
Gidle
Przeprośna Górka
Częstochowa

cena:
370 zł/os.

Gidle – Dzieje tego sanktuarium są ściśle związane z historią maleńkiej, bo zaledwie dziewięciocentymetrowej figurki Matki Bożej z Dzieciątkiem, w sposób niezwykły znalezionej w 1516 roku na polu, należącym do włości rodziny Gidzielskich. Matka Boża w Gidlach cieszy się sławą Uzdrowicielki chorych. Krążą wśród wiernych opinie, że Matka Najświętsza z Jasnej Góry jest głównie lekarką dusz (nawrócenia), a z Gidel – lekarką ciał. Zachowało się bardzo wiele świadectw, pisanych i malowanych na tabliczkach wotywnych wieszanych wokół ołtarza, mówiących o dokonanych dzięki Jej wstawiennictwu cudownych uzdrowieniach.

Przeprośna Górka – Kościół Ośmiu Błogosławieństw wraz z całym przylegającym doń wzgórzem, zwanym Przeprośną Górką, ze stacjami Drogi Krzyżowej i Drogi Różańcowej został uznany za sanktuarium św. Ojca Pio. W tym roku sanktuarium otrzymało bezcenny dar: tzw. „dużą” relikwię św. Ojca Pio, ofiarowaną przez klasztor w San Giovanni Rotondo – tkaninę, którą Święty ochraniał krwawiący stygmat na swojej piersi.

Jasna Góra – jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Na Jasnej Górze znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej, oraz zbiór wielu innych dzieł sztuki, najczęściej sakralnej. To właśnie Jasną Górę Matka Boża wybrała sobie za miejsce, w którym pragnie aby jej obraz był czczony, a tym którzy z wiarą wznoszą modlitwy udziela wielu łask.

Dzień 1
05:00 Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Gidlach. Nawiedzenie Sanktuarium, modlitwa, Czas wolny na zakup pamiątek.
14:00 Przejazd na Przeprośną Górkę – Sanktuarium Ojca Pio. , Koronka do Miłosierdzia Bożego.
17:00 Przyjazd do Częstochowy, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Nawiedzenie Kaplicy z Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej, Uczestnictwo w programie Zawierzenia się Matce Bożej Apel Jasnogórski
22:00 Odpoczynek

Dzień 2
06:00 Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu
07:00 Śniadanie we własny zakresie
09:00 Zwiedzanie, czas wolny
12.00 Droga powrotna
21:00 Przyjazd

Cena obejmuje:
– transport autokarem klasy turystycznej
– noclegi w Domu Pielgrzyma
– opieka pilota
– ubezpieczenie NNW
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie obejmuje:
– wyżywienia

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji niezależnych od organizatora.
Biuro Podróży Hańcza Travel

Formularz rezerwacji